KYOCERA AVX HL02320GTTR
Part No.:
HL02320GTTR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHL02320GTTR.pdf
Description:
FIXED IND 32NH 150MA 1.935OHM SM
Comments
HL02320GTTR Specifications
Inductance:
32 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
1.935Ohm Max
Q @ Freq:
28 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
1.73GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)