MEAN WELL USA Inc. HLG-480H-42B
Part No.:
HLG-480H-42B
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHLG-480H-42B.pdf
Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 21-42V 11.4A
Comments
HLG-480H-42B Specifications
Series:
HLG-480H (480W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
21 ~ 42V
Current - Output (Max):
11.4A
Power (Watts):
479 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
95.5%
Size / Dimension:
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)