MEAN WELL USA Inc. HLG-480H-42D2
Part No.:
HLG-480H-42D2
Description:
PWR SUPP, BATT & COND
Comments
HLG-480H-42D2 Specifications
Series:
HLG-480H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
42V
Current - Output (Max):
11.4A
Power (Watts):
479 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency:
95.5%
Size / Dimension:
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)