MEAN WELL USA Inc. HLG-480H-48AB
Part No.:
HLG-480H-48AB
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHLG-480H-48AB.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC
Comments
HLG-480H-48AB Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
10A
Power (Watts):
480 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
95%
Size / Dimension:
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)