MEAN WELL USA Inc. HLG-600H-42
Part No.:
HLG-600H-42
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHLG-600H-42.pdf
Description:
PWR SUPP, BATT & COND
Comments
HLG-600H-42 Specifications
Series:
HLG-600H (600W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
42V
Current - Output (Max):
14.3A
Power (Watts):
480 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency:
96%
Size / Dimension:
9.97" L x 5.67" W x 1.91" H (253.2mm x 144.0mm x 48.5mm)