MEAN WELL USA Inc. HLG-600H-48AB
Part No.:
HLG-600H-48AB
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHLG-600H-48AB.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC
Comments
HLG-600H-48AB Specifications
Series:
HLG-600H (600W)
Packaging:
Box
Programmable:
Not Verified
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
12.5A
Power (Watts):
600 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
96%
Size / Dimension:
9.97" L x 5.67" W x 1.91" H (253.2mm x 144.0mm x 48.5mm)