Analog Devices Inc. HMC413QS16G
Part No.:
HMC413QS16G
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
RF Amplifiers
Package:
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHMC413QS16G.pdf
Description:
IC AMP CELL 1.6GHZ-2.2GHZ 16QSOP
Comments
HMC413QS16G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.6GHz ~ 2.2GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
23dB
Noise Figure:
5.5dB
RF Type:
Cellular, PCS
Voltage - Supply:
2.75V ~ 5V
Current - Supply:
220mA