Wakefield-Vette HPLC-RM-200
Part No.:
HPLC-RM-200
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Liquid Cooling, Heating
Package:
Description:
RACK MOUNT CHILLER 200W
Comments
HPLC-RM-200 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Series:
HPLC-RM
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Product Type:
Active, Recirculating Chiller
Power - Cooling:
200 W
Current:
Voltage:
100 ~ 240VAC
Flow Rate:
Power Input:
Thermal Resistance @ GPM:
Fluid Capacity:
Operating Temperature:
10°C ~ 35°C
Connection Type:
Weight:
Dimensions - Overall:
19.06" L x 13.54" W x 6.93" H (484.0mm x 344.0mm x 176.0mm)