MEAN WELL USA Inc. HVG-480-30AB
Part No.:
HVG-480-30AB
Comments
HVG-480-30AB Specifications
Series:
HVG-480 (480W)
Voltage - Input (Min):
180VAC
Voltage - Input (Max):
528VAC
Voltage - Output:
30V
Current - Output (Max):
16A
Power (Watts):
479 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
Size / Dimension:
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)