MEAN WELL USA Inc. HVGC-240-2100AB
Part No.:
HVGC-240-2100AB
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHVGC-240-2100AB.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC
Comments
HVGC-240-2100AB Specifications
Series:
HVGC-240 (240W)
Packaging:
Box
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Voltage - Input (Min):
180VAC
Voltage - Input (Max):
528VAC
Voltage - Output:
114.3 ~ 228.6V
Current - Output (Max):
1.05A
Power (Watts):
240 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
92.5%
Size / Dimension:
9.06" L x 2.68" W x 1.53" H (230.2mm x 68.0mm x 38.8mm)