MEAN WELL USA Inc. HVGC-240-700A
Part No.:
HVGC-240-700A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHVGC-240-700A.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 171.4-342.8V
Comments
HVGC-240-700A Specifications
Series:
HVGC-240 (240W)
Voltage - Input (Min):
180VAC
Voltage - Input (Max):
528VAC
Voltage - Output:
171.4 ~ 342.8V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
240 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
93.5%
Size / Dimension:
9.06" L x 2.68" W x 1.53" H (230.2mm x 68.0mm x 38.8mm)