TDK-Lambda HWS100A-24/RA
Part No.:
HWS100A-24/RA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHWS100A-24/RA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 108W
Comments
HWS100A-24/RA Specifications
Series:
HWS-A (100W)
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
4.5 A
Power (Watts):
108W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.32" L x 1.32" W x 3.27" H (160.5mm x 33.5mm x 83.0mm)