TDK-Lambda HWS100A-48/RA
Part No.:
HWS100A-48/RA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHWS100A-48/RA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 101W
Comments
HWS100A-48/RA Specifications
Series:
HWS-A (100W)
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
2.1 A
Power (Watts):
101W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension:
6.30" L x 1.30" W x 3.23" H (160.0mm x 33.0mm x 82.0mm)