Vishay Dale IDC7328ER150M
Part No.:
IDC7328ER150M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIDC7328ER150M.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD
Comments
IDC7328ER150M Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
36mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)