Vishay Dale IDC7328ER221M
Part No.:
IDC7328ER221M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIDC7328ER221M.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.2A 380MOHM SMD
Comments
IDC7328ER221M Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
380mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)