Vishay Dale IDC7328ER2R2M
Part No.:
IDC7328ER2R2M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIDC7328ER2R2M.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD
Comments
IDC7328ER2R2M Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.1 A
Current - Saturation (Isat):
16A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)