Vishay Dale IDC7328ER470M
Part No.:
IDC7328ER470M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIDC7328ER470M.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.6A 86 MOHM SMD
Comments
IDC7328ER470M Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
86mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)