Vishay Dale IHDM1107BBEV120M30
Part No.:
IHDM1107BBEV120M30
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHDM1107BBEV120M30.pdf
Description:
FG, IHDM-1107BB-30 12 20%
Shipping
Inventory:300
Comments
IHDM1107BBEV120M30 Specifications
Series:
IHDM-1107BB-30
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
35 A
Current - Saturation (Isat):
61A
DC Resistance (DCR):
2.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
1.055" L x 0.705" W (26.80mm x 17.90mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)