Vishay Dale IHLE2525CDER220M5A
Part No.:
IHLE2525CDER220M5A
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLE2525CDER220M5A.pdf
Description:
IHLE-2525CD-5A 22 20% ER E3
Comments
IHLE2525CDER220M5A Specifications
Series:
IHLE-2525CD-5A
Package/Case:
Nonstandard, 4 Lead
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
DC Resistance (DCR):
174mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8.3MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.284" L x 0.280" W (7.21mm x 7.12mm)
Height - Seated (Max):
0.132" (3.35mm)