Vishay Dale IHLE4040DDER220M5A
Part No.:
IHLE4040DDER220M5A
Package:
4-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLE4040DDER220M5A.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 4.1A 75.44MOHM SM
Shipping
Inventory:532
Comments
IHLE4040DDER220M5A Specifications
Series:
IHLE-4040DD-5A
Package/Case:
4-SMD
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
6.4A
DC Resistance (DCR):
75.44mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.426" L x 0.426" W (10.82mm x 10.82mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)