Vishay Dale IHLM2525CZER100M06
Part No.:
IHLM2525CZER100M06
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLM2525CZER100M06.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3A 97.71 MOHM SMD
Comments
IHLM2525CZER100M06 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLM-2525CZ-06
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
7A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
97.71mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)