Vishay Dale IHLM2525CZER1R0M06
Part No.:
IHLM2525CZER1R0M06
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLM2525CZER1R0M06.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 11A 8.84 MOHM SMD
Comments
IHLM2525CZER1R0M06 Specifications
Series:
IHLM-2525CZ-06
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
22A
DC Resistance (DCR):
8.84mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)