Vishay Dale IHLM2525CZER4R7M06
Part No.:
IHLM2525CZER4R7M06
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLM2525CZER4R7M06.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.5A 37.11 MOHM
Comments
IHLM2525CZER4R7M06 Specifications
Series:
IHLM-2525CZ-06
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
37.11mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)