Vishay Dale IHLP1212ABERR47M11
Part No.:
IHLP1212ABERR47M11
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP1212ABERR47M11.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 6.4A 19.5MOHM SM
Comments
IHLP1212ABERR47M11 Specifications
Series:
IHLP-1212AB-11
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.4 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
19.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
140MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.144" L x 0.118" W (3.65mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)