Vishay Dale IHLP1212AEER1R0M11
Part No.:
IHLP1212AEER1R0M11
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP1212AEER1R0M11.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.9A 33 MOHM SMD
Comments
IHLP1212AEER1R0M11 Specifications
Series:
IHLP-1212AE-11
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
5.3A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.144" L x 0.118" W (3.65mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)