Vishay Dale IHLP2020BZER3R3M01
Part No.:
IHLP2020BZER3R3M01
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020BZER3R3M01.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.3A 85.5MOHM SM
Comments
IHLP2020BZER3R3M01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-2020BZ-01
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
85.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)