Vishay Dale IHLP2020CZER1R0MA1
Part No.:
IHLP2020CZER1R0MA1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020CZER1R0MA1.pdf
Description:
IHLP-2020CZ-A1 1 20% ER E3
Shipping
Inventory:942
Comments
IHLP2020CZER1R0MA1 Specifications
Series:
IHLP-2020CZ-A1
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.2 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
13.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
59MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)