Vishay Dale IHLP2020CZER2R2M11
Part No.:
IHLP2020CZER2R2M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020CZER2R2M11.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.75A 25MOHM SMD
Comments
IHLP2020CZER2R2M11 Specifications
Series:
IHLP-2020CZ-11
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.75 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)