Vishay Dale IHLP2020CZER4R7M01
Part No.:
IHLP2020CZER4R7M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020CZER4R7M01.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.5A 77.5MOHM SM
Comments
IHLP2020CZER4R7M01 Specifications
Series:
IHLP-2020CZ-01
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
DC Resistance (DCR):
77.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)