Vishay Dale IHLP2020CZER4R7M1A
Part No.:
IHLP2020CZER4R7M1A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020CZER4R7M1A.pdf
Description:
IHLP-2020CZ-1A 4.7 20% ER E3
Comments
IHLP2020CZER4R7M1A Specifications
Series:
IHLP-2020CZ-1A
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)