Vishay Dale IHLP2020CZER4R7MA1
Part No.:
IHLP2020CZER4R7MA1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020CZER4R7MA1.pdf
Description:
IHLP-2020CZ-A1 4.7 20% ER E3
Shipping
Inventory:704
Comments
IHLP2020CZER4R7MA1 Specifications
Series:
IHLP-2020CZ-A1
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
DC Resistance (DCR):
77.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)