Vishay Dale IHLP2020CZER6R8M8A
Part No.:
IHLP2020CZER6R8M8A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2020CZER6R8M8A.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.2A 111MOHM SMD
Shipping
Inventory:844
Comments
IHLP2020CZER6R8M8A Specifications
Series:
IHLP-2020CZ-8A
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
DC Resistance (DCR):
111mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
18.8MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.204" L x 0.204" W (5.18mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)