Vishay Dale IHLP2525AHER4R7M01
Part No.:
IHLP2525AHER4R7M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525AHER4R7M01.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3A 78 MOHM SMD
Comments
IHLP2525AHER4R7M01 Specifications
Series:
IHLP-2525AH-01
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)