Vishay Dale IHLP2525BDER100M01
Part No.:
IHLP2525BDER100M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525BDER100M01.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 2.5A 129 MOHM SMD
Comments
IHLP2525BDER100M01 Specifications
Series:
IHLP-2525BD-01
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
129mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)