Vishay Dale IHLP2525BDER6R8M01
Part No.:
IHLP2525BDER6R8M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525BDER6R8M01.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.5A 95 MOHM SMD
Comments
IHLP2525BDER6R8M01 Specifications
Series:
IHLP-2525BD-01
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
95mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)