Vishay Dale IHLP2525CZER100M1A
Part No.:
IHLP2525CZER100M1A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525CZER100M1A.pdf
Description:
IHLP-2525CZ-1A 10 20% ER E3
Shipping
Inventory:560
Comments
IHLP2525CZER100M1A Specifications
Series:
IHLP-2525CZ-1A
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
71.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)