Vishay Dale IHLP2525CZER100MA1
Part No.:
IHLP2525CZER100MA1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525CZER100MA1.pdf
Description:
IHLP-2525CZ-A1 10 20% ER E3
Shipping
Inventory:641
Comments
IHLP2525CZER100MA1 Specifications
Series:
IHLP-2525CZ-A1
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)