Vishay Dale IHLP2525CZER150M8A
Part No.:
IHLP2525CZER150M8A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525CZER150M8A.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 2.9A 127 MOHM SMD
Comments
IHLP2525CZER150M8A Specifications
Series:
IHLP-2525CZ-8A
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
127mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)