Vishay Dale IHLP2525CZER1R0M5A
Part No.:
IHLP2525CZER1R0M5A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525CZER1R0M5A.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 12A 8.45 MOHM SMD
Comments
IHLP2525CZER1R0M5A Specifications
Series:
IHLP-2525CZ-5A
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
13A
DC Resistance (DCR):
8.45mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
53.2MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)