Vishay Dale IHLP2525CZER2R2M5A
Part No.:
IHLP2525CZER2R2M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525CZER2R2M5A.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 8.1A 18.3MOHM SM
Comments
IHLP2525CZER2R2M5A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-2525CZ-5A
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.1 A
Current - Saturation (Isat):
10.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
18.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
31.2MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)