Vishay Dale IHLP2525CZER6R8MA1
Part No.:
IHLP2525CZER6R8MA1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525CZER6R8MA1.pdf
Description:
IHLP-2525CZ-A1 6.8 20% ER E3
Shipping
Inventory:385
Comments
IHLP2525CZER6R8MA1 Specifications
Series:
IHLP-2525CZ-A1
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)