Vishay Dale IHLP2525EZER3R3M01
Part No.:
IHLP2525EZER3R3M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525EZER3R3M01.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 8A 20.9 MOHM SMD
Comments
IHLP2525EZER3R3M01 Specifications
Series:
IHLP-2525EZ-01
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
20.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)