Vishay Dale IHLP2525EZER8R2M01
Part No.:
IHLP2525EZER8R2M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP2525EZER8R2M01.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 5A 50.7 MOHM SMD
Comments
IHLP2525EZER8R2M01 Specifications
Series:
IHLP-2525EZ-01
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
50.7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)