Vishay Dale IHLP3232CZER100M01
Part No.:
IHLP3232CZER100M01
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232CZER100M01.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.7A 71.2MOHM SMD
Comments
IHLP3232CZER100M01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-3232CZ-01
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
71.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)