Vishay Dale IHLP3232CZER220M11
Part No.:
IHLP3232CZER220M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232CZER220M11.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.6A 132 MOHM SMD
Comments
IHLP3232CZER220M11 Specifications
Series:
IHLP-3232CZ-11
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
132mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)