Vishay Dale IHLP3232CZER2R2M11
Part No.:
IHLP3232CZER2R2M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232CZER2R2M11.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 10.4A 14.7 MOHM
Shipping
Inventory:177
Comments
IHLP3232CZER2R2M11 Specifications
Series:
IHLP-3232CZ-11
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10.4 A
Current - Saturation (Isat):
10.4A
DC Resistance (DCR):
14.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)