Vishay Dale IHLP3232CZER4R7M01
Part No.:
IHLP3232CZER4R7M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232CZER4R7M01.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 6.6A 34.2MOHM SM
Comments
IHLP3232CZER4R7M01 Specifications
Series:
IHLP-3232CZ-01
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.6 A
Current - Saturation (Isat):
10.5A
DC Resistance (DCR):
34.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)