Vishay Dale IHLP3232CZER5R6M01
Part No.:
IHLP3232CZER5R6M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232CZER5R6M01.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 6.3A 37.2MOHM SM
Comments
IHLP3232CZER5R6M01 Specifications
Series:
IHLP-3232CZ-01
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
37.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)