Vishay Dale IHLP3232CZER8R2M11
Part No.:
IHLP3232CZER8R2M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232CZER8R2M11.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 5.9A 46.7MOHM SM
Comments
IHLP3232CZER8R2M11 Specifications
Series:
IHLP-3232CZ-11
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.9 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
46.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)