Vishay Dale IHLP3232DZER100M01
Part No.:
IHLP3232DZER100M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER100M01.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5.2A 59.9MOHM SMD
Shipping
Inventory:532
Comments
IHLP3232DZER100M01 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-01
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.2 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
59.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)